W ramach wspomagania placówki w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych Pani Beata Wójcik zorganizowała warsztaty czytelnicze dla dzieci KAMISHIBAI.

Poprowadziła je Pani Dorota Grząba - nauczycielka, pracownik pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu - Filia w Jarosławiu.

Dzieci były zachwycone, kiedy usłyszały, że będą oglądać teatrzyk zatytułowany "Calineczka", ale pojawił się cień wątpliwości, kiedy Pani Beata i Dorota wyciągnęły"drewnianą walizkę" i poprosiły dzieci, aby usiadły na dywanie. Hmmm, ale co tu oglądać? Walizkę? Szybko okazało się, że nie jest to zwykła walizka.

Niczym torba Mary Poppins, rozłożona, okazała się zaproszeniem do Tajemniczej Krany Marzeń. Była mała scena, na której Pani Dorota, przy dźwiękach niezwykłej muzyki, przedstawiła historię Calineczki.

Mali widzowie teatru Kamishibai oglądali przedstawienie jak zaczarowani. Emocje wypisane na twarzy zdradzały uczucia towarzyszące dzieciom, które bardzo mocno przeżywały losy małej dziewczynki. Był to prawdziwy wachlarz, mieniący się paletą wszystkich możliwych barw.

Największą radość wzbudziła niespodzianka, jaką Pani Dorota przygotowała dla przedszkolaków - po zakończone prezentacji bajki, chętne dzieci mogły wejść w rolę reżysera - opowiadacza. Możliwość wymieniania kart w teatrzyku i własne opowieści to przygoda, którą bardzo łatwo można kontynuować w środowisku rodzinnym, w czasie spędzanym wśród najbliższych.

Warsztaty czytelnicze Kamishibai były niezwykłym wydarzeniem, które pozostanie w pamięci Maluszków i Starszaków na długo. W podzięce za piękne emocje i niezwykle wrażenia Pani Agnieszka i Pani Dorota otrzymały od przedszkolaków oraz Misia Leona serdeczne brawa oraz Dyplom Zmisiowanych.

Drogie Panie!

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i cudowne warsztaty!