Podczas gdy Starszaki powędrowały do Krainy Figur, Maluszki otworzyły w swojej sali Salon Fryzjerski.

Przy rytmach piosenki "O czym marzy fryzjer", zatańczył taniec karnawałowy, a następnie wspólnie poznawały nazwy akcesoriów niezbędnych do wykonania fryzury.

Dzieci wyciągały z worka jeden przedmiot i, nazywając go, tłumaczyły sposób jego działania. Obok suszarki była prostownica, szczotka do prostowania włosów, maszynka do strzyżenia, grzebienie, szczotki, nożyczki, gumki, spineczki, ale także środki czystości służące do zachowania odpowiedniej higieny: szampony, odżywki, żele, spray do łatwego rozczesywania.

Po prezentacji wyposażenia salonu fryzjerskiego, Maluszki otworzyły w swoim ulubionym kąciku własny Salon "U Klementyny". Na początku były dwa stosika, ale już za chwilę, kiedy dołączyły do nas Starszaki, trzeba było szybko dostawiać stoliki, krzesełka i lusterka. Nie dziwi zatem fakt, że pozostała część przedpołudnia minęła w ferworze czesania, tapirowania, prostowania, malowania i suszenia. Tak, zdecydowanie zawód fryzjera okazał się jednym z ulubionych.