Odwiedził nas dziś teatrzyk Eden, który zaprezentował nam niezwykłą historię.
Główny bohater, Tomasz, miał dość życia na wsi i pomagania Tacie - chciał zamieszkać w mieście, bywać w kolorowym świecie, znanym dotąd
z opowieści,świecie, który nigdy nie nudzi się, zawsze bawi i daje dużo radości.

Ojciec, nie chcąc słyszeć o marzeniach syna, długo nie chciał się zgodzić na ich realizację, widząc, jednak, że jest On nieszczęśliwy, pozwolił Mu odejść. Zanim do tego doszło, ofiarował Tomaszowi sto złotych dukatów, kilka rad życiowych i uściskał. Długo stał i patrzył, kiedy ukochane dziecko odchodziło spełniać swoje marzenia...
A Tomasz? Kiedy tylko znalazł się w upragnionym mieście, szybko zapomniał o Ojcu, Jego radach, swoich marzeniach. Wpadł w nieodpowiednie towarzystwo, stracił wszystkie pieniądze na ułudne zachcianki, a kiedy stał się biedny, okazało się, że został również sam. Nikt nie chciał dać Mu pracy, obdarzyć zaufaniem, wspomóc w głodzie.
Wtedy przypomniał sobie o Rodzinie i Ojcu. Wyruszył tego samego dnia i skoro tylko przybył, został uroczyście przywitany przez Wszystkich.
Sam Tomasz natomiast nie gardził już ani skromnym, codziennym pożywieniem, ani zajęciem, które niegdyś wydawało Mu się nudne, ani nawet rutyną dnia.

Ta pięknie, ale i humorystycznie przedstawiona parafraza przypowieści "O synu marnotrawnym" została nagrodzona przez nasze dzieci gromkimi brawami.
Zarówno Maluszki, jak i Starszaki bardzo emocjonalnie reagowały na treść inscenizacji, pomagały Tomaszowi w jego dylematach życiowych, podpowiadając, co powinien uczynić. Niezwykła muzyka, odpowiednio dobrana, wzmagała Ich empatię. Długo żegnały się z aktorami, poruszone i zachwycone.

W sercach pozostało Im motto, które Ojciec Tomasza - Szymon przekazał naszym dzieciom: " Nie jest ważny ubiór, miejsce zamieszkania, bogactwo. Najważniejsza jest RODZINA i MIŁOŚĆ".