Zawitał do nas dziś gość długo oczekiwany - Teatrzyk Bazyl z przedstawieniem " Wiosenne porządki".

Główny bohater Szymon, bałaganiarz i leń, nie chciał sprzątać swojego pokoju. Nie słuchał ani dziadzia ani siostry, którzy nieustannie prosili go, aby w końcu zaprowadził porządek w swoich rzeczach. Migał się od obowiązków, ciągle szukał sposobności, aby uciec z domu i bawić się.

Aż pewnego razu wybrał się z siostrą Natalią na ukochaną leśną polanę, gdzie rosły najwspanialsze kwiaty na świecie.
Jakież było Ich zdziwienie, kiedy dotarli na miejsce. Okazało się bowiem, że polanę upodobał sobie wilk Brudny Barry, który pasjonował się zbieraniem wszystkich możliwych śmieci: plastików, szklanych butelek, papierów, starych poniszczonych zabawek. Cała wielka zielona przestrzeń wyglądała jak wielkie wysypisko śmieci.
Dzieci były załamane, ale bardzo szybko postanowiły, że przepędzą wilka i nauczą go przede wszystkim segregowania odpadów, a następnie pokażą mu, gdzie jest ich właściwie miejsce. Wymyśliły zasadzkę, w wyniku której Brudny Barry zamieszkał na ogromnym wysypisku wraz z swoimi wszystkimi skarbami. Mało tego - stał się władcą nowego Królestwa, dbając o właściwe ich składowanie. Zmienił także imię - odtąd przedstawiał się jako Barry Czyścioszek.

Dzieci były zachwycone. Pomagały bohaterom odnaleźć wilka, chętnie wchodziły w dialog z nimi, szukały rozwiązań. Świetnie wiedziały, na czym polega segregowanie śmieci, orientowały się, który kolor kosza przeznaczony jest dla plastików, papieru czy szkła. Panie były dumne, a aktorzy mile zaskoczeni, że wystawiają przedstawienie tak mądrym Przedszkolakom.