Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

22 czerwca miało miejsce niezwykłe wydarzenie - w Bełwinie odbył się nasz I Piknik Rodzinny.

Czekaliśmy na ten dzień z utęsknieniem i ogromną radością, albowiem zapowiadała się przepiękna pogoda i niezła zabawa. Co prawda, wszelkie prognozy pogody przewidywały burze z piorunami, niemal nawałnice, jednak my wierzyliśmy głęboko, że to będzie udane wydarzenie.

O godzinie 10:00 zaczęli zjeżdżać się pierwsi uczestnicy - Cyprian z Tatusiem i bratem Erykiem oraz Kuba z Mamusią Justyną. Czekały tam już nasze Panie, radosne i uśmiechnięte, witając nas piosenką i zaproszeniem do skorzystania z " domowej fotobudki" - piknikowe zdjęcie musi być przecież wyjątkowe. Kiedy przybyli wszyscy zaproszeni goście - nasze kochane Przedszkolaczki wraz z rodzeństwem i Rodzicami, rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci zaprezentowały krótki program poświęcony Mamie i Tacie, bowiem "najlepsza drużyna to moja Rodzina". Wręczyły również piękne laurki swoim Tatusiom, które przygotowały wcześniej dla Nich z okazji Dnia Ojca.

A potem...rozpoczęła się świetna zabawa. Oglądaliśmy niezwykłe konkurencje: mecz piłki nożnej między Tatusiami Maluszków a Starszaków, wyścigi dzieci w workach, wyścigi dzieci i rodziców z łyżką w ręce, przeciąganie liny, skakanie na piłkach. Każda konkurencja była modyfikowana, bowiem chęć rywalizowania pobudziła do zabawy wszystkich: i małych i dużych, panie i panów, Tatusiów i Mamusie. Aplauz publiczności tylko dodawał sił i zagrzewał do boju bardziej niż na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Kiedy opadliśmy z sił, Tatuś Kajetana, Pan Jacek, zaprosił wszystkich do stołów, gdzie rozłożona była już pyszna kiełbaska z grilla oraz smakowite grzanki. Ten pyszny posiłek rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, która jeszcze bardziej zachęcała do częstowania się piknikowymi pysznościami. Kiedy odzyskaliśmy siły, Pani Ania, Mamusia Madzi, wyciągnęła gitarę i rozpoczęliśmy wspólne śpiewanie bardziej i mniej znanych piosenek ogniskowych. Okazało się, że pośród nas są niezwykle utalentowane osoby, których śpiew dostarczył wszystkim wiele radości. To był ostatni już punkt programu i gdy nastał czas rozstania, odjeżdżaliśmy do swoich domów z poczuciem, że oto właśnie, na naszych oczach, dokonała się niezwykła rzecz: Podarowaliśmy Sobie niezwykły Czas Radości i Życzliwości.

Drodzy Rodzice!

Dziękujemy serdecznie za przybycie i Waszą obecność.

Za otwartość, radość i szczere Serce.

To był wspaniały Czas!