ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Wrzesień w grupie 5-6 latków

Opublikowane: 03 października 2022

Wrzesień był w naszej grupie czasem pełnym emocji. Witaliśmy się po długiej przerwie, przyjmowaliśmy do naszego grona nowych kolegów i koleżanki, otwieraliśmy się na nowe miejsce, sytuacje, przyjaźnie…

W pierwszych dwóch tygodniach podczas zabaw integracyjnych uczyliśmy się dostrzegać korzyści płynące z pobytu w przedszkolu i posiadania przyjaciół. Wspólne śpiewy, tańce i zabawy ruchowe kształtowały postawy koleżeńskie. Omawialiśmy zasady przedszkolne i tworzyliśmy nasz kodeks, podczas zabaw   przypominaliśmy, jak ważne jest utrzymywanie porządku, dbałość o zabawki. Przygotowując się do nauki czytania i pisania przedszkolaki wykonywały ćwiczenia w swoich nowych książkach, w wielu różnych zadaniach i zabawach doskonaliliśmy umiejętności matematyczne. Uczyliśmy się orientować w schemacie własnego ciała, różnicować prawą i lewą stronę, aby świadomie poruszać się w przestrzeni, utrwalaliśmy znajomość figur geometrycznych. Robiliśmy pierwsze prace plastyczne, a także doskonaliliśmy bardzo ważną umiejętność, czyli sprawność ręki poprzez rysowanie, wycinanie, wyklejanie plasteliną, przyklejanie. Dużo czasu spędzaliśmy na spacerach i zabawie na placu zabaw. Skupiliśmy swoją uwagę na bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, szczególnie w miejscach nieoznakowanych. Podczas spacerów poznawaliśmy znaki drogowe w okolicy przedszkola.
We wrześniu świętowaliśmy urodziny Tymona odbyło się składanie życzeń, śpiewanie „Sto lat”, wręczenie dyplomu urodzinowego oraz stworzonej książeczki z życzeniami. Dzieci uczestniczyły w Dniu Kropki, w czasie którego rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach i talentach, podkreślając, że każdy z nas jest ważny i ma jakiś talent, którym może podzielić się z innymi.  Z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci stworzyły ,,Drzewo przyjaźni’’ i otrzymały pamiątkowe dyplomy. Przedszkolaki uczestniczyły w Dniach Otwartych Koszar w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Miesiąc zakończyliśmy świętowaniem „Dnia Chłopaka” i z tej okazji chłopcy otrzymali pamiątkowy dyplom, wykonaliśmy zdjęcia w pirackiej foto budce.

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM