ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Październik w grupie Starszaków.

Opublikowane: 31 października 2022

Za oknami jesień w pełni, która zachwycała nas swoimi kolorami. Pośród tych kolorów było słońce, deszcz i wiatr. Pomimo różnej pogody w naszym przedszkolu sporo się działo. Dzieci poszerzały wiedzę o owocach dojrzewających jesienią, utrwalały nazwy drzew owocowych. Dodatkową pomocą był wyjazd do Gospodarstwa Sadowniczego Tadeusza Szeligi w Żurawicy. Przedszkolaki zapoznały się z pracą sadowników oraz zobaczyły jak w chłodniach przechowywane są owoce. Dzieci odwiedziły również EKO sklep „Owocowy Raj”. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani soczystymi jabłkami oraz pysznym sokiem jabłkowym. Podczas zajęć rozpoznawały i utrwalały nazwy warzyw, jadalnych części roślin, odróżniały, które rosną pod ziemią, a które nad ziemią. Udaliśmy się do sklepu ,,Piotruś Pan’’, gdzie na dziale z warzywami mogliśmy zobaczyć i nazwać znajdujące się tam warzywa. Wzięliśmy udział w konkursie i stworzyliśmy nasz własny ogródek, w którym zasadziliśmy pietruszkę, marchewkę oraz fasolkę W tym miesiącu poznaliśmy również zjawiska atmosferyczne, charakterystyczne dla jesieni, utrwalaliśmy informacje o skarbach jesieni. Dzieci poznały i utrwalały znajomość liter-O, A, I, E oraz doskonaliły słuch fonematyczny. Rozwijały umiejętności wypowiadania się na określony temat, słuchania ze zrozumieniem, kształtowały sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową. Podczas edukacji matematycznej doskonaliły umiejętności liczenia, poznawały i utrwalały znajomość cyfr 1,2,3; rozwijały umiejętności klasyfikacji, odwzorowywania. Podczas zajęć plastycznych powstało wiele ciekawych prac, dzieci doskonaliły sprawność manualną, rozwijały kreatywność. Obchodziliśmy Dzień Dziewczynki, świętowaliśmy urodziny Damianka i Frania, odbyło się składanie życzeń, śpiewanie „Sto lat”, wręczenie dyplomu urodzinowego oraz stworzonej książeczki z życzeniami. W przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, uświetniając go wierszem i piosenką.

Zostały zrealizowane trzy zadania z projektu edukacyjnego ,,W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie’’-ćwiczyliśmy z gazetami, zgniataliśmy gazety i formowaliśmy kule, którymi potem rzucaliśmy do celu, tworzyliśmy muchomorki z rolek papieru toaletowego. W ramach projektu matematycznego ,,Sztuka FinansowANIA i jak być przy KASIe’’- dzieci obejrzały film, z którego dowiedziały się gdzie i w jaki sposób powstają pieniądze, potem same wykonały swoje monety.

Nie zapominaliśmy o modlitwie i różańcu – podczas religii ks. Piotr zapoznał dzieci z modlitwą różańcową. Razem z ks. Piotrem udaliśmy się do kościoła parafialnego, gdzie odmówiliśmy różaniec i śpiewaliśmy pieśni Maryjne. Mieliśmy również swoje święto Pasowanie na Przedszkolaka. Wszystkie dzieci przygotowywały się do tego dnia z wielkim zaangażowaniem.

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM