104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – 15.11.2022 r.

Opublikowane: 18 listopada 2022

,,Dziękuję, Polsko, za Orła Białego,

za dom rodzinny, zabawy z kolegą,

Dziękuję, Polsko, za polne kwiaty,

za uśmiech i miłość mamy i taty.’’

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też we wtorek 15 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie dzieci tego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Przedszkolaki zaprosiły na krótką lekcję historii. Nasze Maluszki i Starszaki przygotowały piękną akademię poświęconą Polsce i Jej zmaganiom na drodze do wolności. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.