ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Listopad w grupie Starszaków

Opublikowane: 30 listopada 2022

Chociaż w listopadzie za oknami jest już często pochmurnie i szaro nasze Przedszkolaki na pewno tego nie odczuły. Listopad był pełen ciekawych wydarzeń i projektów edukacyjnych. Pierwszego listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych, aby uczcić pamięć zmarłych wybraliśmy się wraz z ks. Piotrem na Cmentarz Zasański, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy walczących o wolność naszej ojczyzny. 10 listopada braliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie z grupą młodszą odśpiewaliśmy hymn Polski, z kolei 15 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci przygotowały uroczysty występ, który uwieczniliśmy nagrywając film dla rodziców i wykonaliśmy piękne prace plastyczne. W naszym przedszkolu gościł ks. Janusz Mączka – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, któremu z okazji imienin dzieci złożyły życzenia i wręczyły wspólnie przygotowany obraz. 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przyszedł do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Każdy był piękny, wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się wspólną zabawą w misiowej krainie. Dzieci poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

W zakresie edukacji polonistycznej dzieci poznały literki M,T,Y,D, które utrwalaliśmy dzięki ćwiczeniom polisensorycznym i pracom plastycznym. Poznały cyferki 4,5 i wykonywały ćwiczenia edukacji matematycznej. Codziennie obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie uwrażliwiając się na otaczający nas świat, systematyzowaliśmy i utrwalaliśmy wiedzę o przygotowaniach zwierząt do zimy. 

Zostało zrealizowane zadanie z projektu edukacyjnego ,,W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie’’-,,Tekturowe liście szyjemy i igłą ostrożnie się posługujemy- nauka szycia z wykorzystaniem tekturowych szablonów  liści.” W ramach projektu matematycznego ,,Sztuka FinansowANIA i jak być przy KASIe’’- dzieci zrealizowały zadanie,, Zawód, praca, zarabianie.’’

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM