ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Wigilia- 21.12. 2022 r.

Opublikowane: 22 grudnia 2022

,,Weź opłatek o ręki
  Taki kruchutki biały,
  On niesie pojednanie
  Ludziom i ziemi całej.’’


Nadszedł ten najbardziej oczekiwany dzień – Wigilia. Po 3 tygodniach oczekiwania, przygotowywania pierniczków, ozdób choinkowych przedszkolaki zjawiły się w środowy ranek tak pięknie ubrane, że aż trudno było Je rozpoznać.
Nasze wigilijne przygotowania rozpoczęliśmy od wspólnego nakrycia stołów, nie zapominając oczywiście o sianku, które dzieci włożyły pod białe obrusy. Rozłożone zostały talerze, serwetki, sztućce, co stanowiło równocześnie okazję do rozmowy o tradycyjnych daniach wigilijnych.

Kiedy sala została pięknie udekorowana, nastał piękny czas wigilii, którą rozpoczęliśmy od przeczytania przez p. Renatę  Ewangelii wg św. Łukasza. Następnie Pani Dyrektor, Bernadetta Osięga, złożyła życzenia świąteczne i  nastał święty czas – dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, wspólnego radowania się Bożym Narodzeniem.

Wspólne świętowanie przepełnione było radością oraz śpiewem kolęd i pastorałek. Towarzyszyły nam słodkości przygotowane przez rodziców.  Na stołach pięknie prezentowały się stroiki , przystrojone gałązkami jodły i plasterkiem suszonej pomarańczy. Nad wszystkim unosił się zapach świąt – goździków, choinki i korzennych ciasteczek.

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM