ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Grudzień w grupie starszej

Opublikowane: 30 grudnia 2022

Grudzień to czas wypełniony oczekiwaniem na Św. Mikołaja, zimę, oraz Święta Bożego Narodzenia. Już pierwszego dnia w grudniu zadbaliśmy o ptaki i przygotowaliśmy karmnik, który zawiesiliśmy za oknem sali maluchów, do którego dzieci wsypały ziarno oraz na drzewie zamocowaliśmy kule dla sikorek. Przygotowując się do wizyty Św. Mikołaja nauczyliśmy się wiersza, piosenek, które zostały zaprezentowane podczas spotkania Niezwykłego Gościa z dziećmi, wykonaliśmy różne prace plastyczne min. portret Św. Mikołaja. 8.12. w Przedszkolu ,,Mały Nazaret,’’ uczestniczyliśmy w Mszy św. z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Grudzień to adwent i realizacja zadań z kalendarza adwentowego, wykonanie wieńców adwentowych, pieczenie pierników, wykonanie ozdób na choinkę, tworzenie prac plastycznych o tematyce zimowej i świątecznej, nauka pieśni adwentowych, kolęd. Nasze przedszkole odwiedził ks. Janusz Mączka, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, na ręce którego złożyliśmy życzenia świąteczne dla księży naszej parafii. Pojawienie się choinki w naszym przedszkolu, to znak dla dzieci, że niebawem Wigilia i Święta Bożego Narodzenia. Dzieci ochoczo i z zapałem zabrały się za ubieranie choinki, która stanęła w sali grupy młodszej. Nie zabrakło ,,małej’’ choinki, która została udekorowana przez dzieci i zdobi naszą salę. Dodatkowym wydarzeniem był świąteczny teatrzyk kukiełkowy, który dzieci obejrzały z wielkim zainteresowaniem. 21grudna odbyło się spotkanie wigilijne całej społeczności przedszkolnej. Nasze wigilijne przygotowania rozpoczęliśmy od wspólnego nakrycia stołów, nie zapominając oczywiście o sianku, które dzieci włożyły pod białe obrusy. Rozłożone zostały talerze, serwetki, sztućce, co stanowiło równocześnie okazję do rozmowy o tradycyjnych wigilijnych. Odczytaliśmy fragment Pisma Świętego, wspólnie odmówiliśmy modlitwę i podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Wspólne świętowanie przepełnione było radością oraz śpiewem kolęd i pastorałek. W listopadzie realizowaliśmy podstawę programową, poznaliśmy cyfrę 6, utrwalaliśmy znajomość figur geometrycznych i kolejne litery –„k,K”, „r,R”. Realizując projekt edukacyjny ,,W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie’’- dzieci wykonały zadanie ,,Dłonie sprawne mieć będziemy, bo papiery często tniemy’’ wykonując łańcuch na choinkę.  W ramach projektu matematycznego ,,Sztuka FinansowANIA i jak być przy KASIe’’- dzieci zrealizowały zadanie „Co to jest budżet domowy? Czym są potrzeby a czym zachcianki?.
Minął kolejny pracowity miesiąc, już przygotowujemy się na styczeń, jasełka, Dzień Babci i Dziadzia.

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM