ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Styczeń u Starszaków

Opublikowane: 31 stycznia 2023

Styczeń upłyną nam na przygotowaniach do jasełek, które zadedykowaliśmy babciom i dziadziom z okazji ich święta. Odbyło się wiele prób podczas których wytrwale ćwiczyliśmy, ponieważ mieliśmy stanąć na prawdziwej scenie. W tym czasie rozmawialiśmy o roli dziadków w życiu każdego dziecka. Byliśmy bardzo zdziwieni, gdy okazało się że dziadkowie też byli dziećmi. Mówiliśmy o tym, co wtedy robili, jak się bawili, jakie mieli zabawki. Przygotowaliśmy portrety babć i dziadziów oraz laurki z okazji ich święta. W naszym przedszkolu odbyła się wizyta duszpasterska, podczas której ks. Piotr pobłogosławił nas i całe przedszkole. Na pamiątkę otrzymaliśmy piękne obrazki. Dopełnieniem spotkania było wspólne kolędowanie. Styczeń to zima i mimo braku śniegu rozmawialiśmy o sportach zimowych a także o karnawale. Do naszego przedszkola zawitał teatrzyk ,,Pinokio’’ ze spektaklem ,,Przygody Wesołego Psiunia’’, który obejrzeliśmy z wielką ciekawością. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych, nie zapomnieliśmy także o pisaniu i czytaniu, (poznaliśmy nowe litery ,,l,u,s,b’’),ćwiczeniu pamięci, rozwijaniu sprawności motorycznej, kształtowaniu spostrzegawczości i doskonaleniu umiejętności matematycznych
( poznaliśmy liczby 7,8,9 i 0). Z niecierpliwością czekamy na luty i bal karnawałowy.

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM