Luty w grupie starszej.

Opublikowane: 01 marca 2023

Luty w naszej grupie był miesiącem niezwykle ciekawym i pełnym wrażeń. Obfitował w wiele wspólnych zabaw i zajęć dydaktycznych.  Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych i zrealizowały tematy przybliżające im świat prehistorycznych dinozaurów, dowiedziały się jakie skarby kryją się pod ziemią i pod wodą, odkrywały świat muzyki oraz omawialiśmy  temat o kosmosie. Poznały nowe litery , doskonaliły umiejętność dodawania i odejmowania.  Wykonały kolejne zadanie,, Zakodowana lista zakupów ’’  z  Ogólnopolskiego Projektu –Sztuka FinansowANIA i jak być przy KASIe, oraz  wykonały zadanie,, Zimowa makieta” z projektu edukacyjnego „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie.’’  Starszaki  uczestniczyły w dwóch wydarzeniach kulturalnych-wybrały się do  Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu , gdzie obejrzały bajkę muzyczną ,,Szpacze opowieści’’ oraz do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na musical ,,Czerwony Kapturek”. W Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany Bal Karnawałowy, zaś w Srodę Popielcową z księdzem Piotrem wybraliśmy do kościoła parafialnego, gdzie odbył się obrzęd posypania głów popiołem.   Z niecierpliwością oczekujemy nadejścia wiosny.