ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Marzec u maluszków

Opublikowane: 31 marca 2023

Marzec był w naszej grupie bardzo pracowitym, radosnym  ale też pełnym skupienia miesiącem. Wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej w Kościele Miłosierdzia Bożego prowadzonej przez Ks. Piotra Poradę. Realizowaliśmy sumiennie nasze zadania wielkopostne, które pozwalały nam lepiej przygotować się do Wielkanocy. Wśród naszych wyzwań nie zabrakło takich, które wprowadzały nas w radosny wiosenny nastrój- szukaliśmy bazi, obserwowaliśmy na spacerach budzącą się do życia po zimie przyrodę, poznawaliśmy wiosenne kwiaty. 8 marca każda mała i duża kobieta w naszym przedszkolu z okazji swojego święta została obdarowana pięknym tulipanem. Wraz ze Starszakami upiekliśmy pyszne świąteczne ciasteczka, które później sami ozdabialiśmy. Zaangażowaliśmy się wraz z rodzicami w kiermasz dobroczynny na rzecz Frania Karasia, tworząc piękne ozdoby wielkanocne. Odwiedziła nas przemiła Pani policjantka, która przekazała nam zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz w domu. Wzięliśmy udział w wyzwaniu śpiewając Barkę oraz spędziliśmy tydzień poznając lepiej postać świętego Jana Pawła II. Kiedy wiosna zawitała do naszego przedszkola wzięliśmy się za sadzenie cebulek oraz sianie rzeżuchy, która teraz zdobi nasze parapety. Wzięliśmy udział w bardzo ciekawych warsztatach zdobienia  pisanek metodą decoupage w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Codziennie pilnie uczyliśmy się liczyć oraz czytać metodą Glenna Domana, wykonaliśmy też wiele prac plastycznych oraz technicznych rozbudzających naszą kreatywność. Miesiąc zakończyliśmy przygotowując piękne kolorowe palmy wielkanocne.

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM