Witaj Dniu 3 Maja! – 9 maja 2023 r.

Opublikowane: 10 maja 2023

9 maja 2023r. w Zespole Szkół Salezjańskich miało miejsce bardzo ważne wydarzenie
– dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Małe Betlejem” zaprezentowały program artystyczny z okazji rocznicy uchwaleni Konstytucji 3 Maja. Występ został zadedykowany został Rodzicom i krewnym.
Był to wyraz dziecięcej miłości do Ojczyny, radości płynącej z bycia Polką i Polakiem. Przedszkolaki z dumą recytowały wiersze, z głębi serca śpiewały patriotyczne pieśni, czy też tańczyły znane polskie tańce: poloneza i krakowiaka. Niezwykle wzruszającym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, pieśni, która jednoczy kolejne pokolenia Polaków.
Ostatnim punktem programu było wręczenie nagród dla uczestników konkursu organizowanego  w przedszkolu ” Polska – moja Ojczyzna”. W konkursie udział wzięli: Klaudia Kozaczkiewicz, Lena Jodłowska, Karol Pukalski i Dominik Rzepa. Prace były piękne i jednoznacznie wskazywały na pełne zaangażowania całej Rodziny, toteż gratulacje i I miejsce ex aequo przypadło wszystkim 4 laureatom.
Oglądając występ naszych Przedszkolaków poczuć można było w sercach dumę.