Maj u Starszaków

Opublikowane: 31 maja 2023

Miesiąc maj jest doskonałą okazją do krzewienia postaw patriotycznych u naszych przedszkolaków. Pierwszym ważnym wydarzeniem jest Święto Flagi, a następnie Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji dzieci z grupy młodszej i starszej  przygotowały uroczystą akademię.   Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody za udział w konkursie ,,,Polska- moja Ojczyzna’’, w którym udział wzięli z Klaudia K., Lena J. i Dominik Rz.  Jak co roku udaliśmy się wraz z ks. Piotrem do kościoła parafialnego na nabożeństwo majowe. Świętowaliśmy 10 lat kapłaństwa naszego katechety ks. Piotra. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały i utrwaliły nazwy zawodów służb ratunkowych i numery alarmowe. Rozmawialiśmy jak ważna jest dla nas rodzina  i przygotowywaliśmy się do Dnia Mamy. Z tej okazji dzieci przygotowały niespodziankę dla mam – występ, podczas którego wierszem i piosenką chciały podziękować mamom za ich miłość, cierpliwość i troskę. Zrealizowaliśmy kolejny temat w ramach projektu edukacyjnego ,,Matematyka w zabawie ukryta- Sztuka FinansowANIA i jak być przy KASIe’’, wybraliśmy się do banku. Dzieci zapoznały się z instytucją banku, dowiedziały się co to jest bankomat, wpłatomat, mogły zobaczyć, jak wygląda wypłata pieniędzy z terminalu, jak dokonuje się różnych opłat rachunków. Zakończyliśmy realizację drugiego projektu edukacyjnego ,,W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie’’, za udział w którym uzyskaliśmy certyfikat.