Czerwiec w grupie starszej

Opublikowane: 30 czerwca 2023

Miesiąc czerwiec rozpoczyna się chyba najbardziej ulubionym przez dzieci świętem, oczywiście jest to DZIEŃ DZIECKA. W naszym przedszkolu nie mogło być inaczej.  Wybraliśmy się do Przedszkola Niepublicznego ,,Mały Nazaret”  i wspólnie świętowaliśmy  ten dzień, oczywiście nie zabrakło u nas śmiechu i zabawy. Na zajęciach dydaktycznych poznawaliśmy produkty związane z nabiałem, ciastem itp. dowiedzieliśmy się jak powstają ubrania. Wyruszyliśmy w podróż po świecie, poznaliśmy nazwy,              zwyczaje, miejsce zamieszkania zwierząt egzotycznych. Miesiąc czerwiec to miesiąc w którym witamy gorące lato. Czas upływał nam na zabawie na placu zabaw, wspólnie z grupą młodszą wybraliśmy się na wycieczkę do Arboretum w Bolestraszycach. W tym miesiącu również obchodziliśmy bardzo ważne święto, którym jest Dzień Ojca, dzieci przygotowały małe niespodzianki dla Tatusiów życząc im dużo uśmiechu oraz samych radosnych i słonecznych dni. Jednak jest to również czas, w którym pożegnaliśmy dzieci odchodzące do szkoły i występem zakończyliśmy rok przedszkolny. Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było dużo zabawy i nauki, było wiele wspaniałych chwil. Dzieciom odchodzącym do szkoły życzymy samych szóstek. Dziękujemy Rodzicom za dobrą współpracę oraz za zaangażowanie w życie przedszkola. Przed nami wakacje czas odpoczynku, podróży, poznawania ciekawych miejsc. Życzymy, aby nadchodzące wakacje były słoneczne, radosne, a przede wszystkim bezpieczne.