Poznajemy pracę STRAŻAKA-19.09.2023 r.

Opublikowane: 19 września 2023

We  wtorek 19.09. 2023r. dzieci  z naszego przedszkola wybrały się w odwiedziny do Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, aby tam podpatrzeć „prawdziwych bohaterów” dziecięcych zabaw. Celem wycieczki  było: zapoznanie z pracą strażaka oraz wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia. Przed wycieczką została przeprowadzona rozmowa, podczas której przedszkolaki przypomniały sobie  zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej, oraz zasady właściwego zachowania się w miejscach takich jak remiza. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając prawdziwy strój strażaka, który okazał się niezwykle ciężki – nawet najbardziej wytrwali uginali się pod jego ciężarem. Oglądaliśmy samochody PSP, jak i mieliśmy możliwość zobaczyć je od środka. Największa atrakcją okazał się jednak prawdziwy wąż strażacki – chętnych do potrzymania i pokierowania strumieniem wody nie zabrakło. Wizyta w PSP była niezwykłym wydarzeniem, które zapisało się w sercach naszych dzieci na trwałe.