ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Październik w grupie starszej

Opublikowane: 31 października 2023

Rozpoczął się październik, za oknami coraz bardziej kolorowo. W naszym przedszkolu odkrywaliśmy na nowo tę bardzo piękną porę roku, rozmawialiśmy na temat darów jesieni, o tym, co jesienią dzieje się w ogrodach i sadach. Podawaliśmy nazwy warzyw i owoców, dzieliliśmy te nazwy na sylaby i głoski, określaliśmy cechy wybranych warzyw i owoców. Dzieci wykonały owocowe szaszłyki , poznały tajniki kiszenia kapusty. Omawialiśmy sposoby  przygotowania ludzi i zwierząt do nadchodzącej zimy. Oglądając ilustracje, szukaliśmy podobieństw i różnic miedzy parkiem i lasem. Podczas spacerów podziwialiśmy jesienne krajobrazy i szukaliśmy jesiennych skarbów. Bawiliśmy się darami jesieni: kasztanami, żołędziami, orzechami, szyszkami, które posłużyły nam do zabaw matematycznych, układania liter. Uczyliśmy się rozpoznawać drzewa po ich liściach i owocach. W zakresie edukacji polonistycznej dzieci poznały literki m,l,t,i, budowały modele i schematy słów oraz doskonaliły słuch fonematyczny. Rozwijały umiejętności wypowiadania się na określony temat, słuchania ze zrozumieniem, kształtowały sprawność manualną. Podczas edukacji matematycznej doskonaliły umiejętności liczenia, poznawały i utrwalały znajomość cyfr 1,2,  rozwijały umiejętności klasyfikacji, odwzorowywania.

 Październik był miesiącem modlitwy różańcowej w intencji dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Razem z ks. Robertem udaliśmy się do kościoła parafialnego, gdzie odmówiliśmy różaniec i śpiewaliśmy pieśni Maryjne. Włączyliśmy się w ogólnoświatową kampanię modlitwy o pokój i jedność na całym świecie „Milion dzieci modli się na różańcu”. Obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierzą, świętowaliśmy urodziny Damianka i Frania, odbyło się składanie życzeń, śpiewanie „Sto lat”, wręczenie dyplomu urodzinowego oraz stworzonej książeczki z życzeniami. W przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, uświetniając go wierszem i piosenką.  ,,W rodzinie siła jest” pod takim hasłem odbył się spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu naszych Przedszkolaków. Dzięki niemu bliżej poznaliśmy życie Błogosławionej Rodziny Ulmów. W ten dzień odbyło się również uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka oraz rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego „Życie codzienne Błogosławionej Rodziny Ulmów”

 Grupa starsza wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Znaczek baśniowy na przygodę gotowy”. Przedszkolaki uczestniczyły w Dniach Otwartych Koszar w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Zakończeniem miesiąca był Bal Wszystkich Świętych.

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM