Październik w grupie młodszej

Opublikowane: 31 października 2023

Październik przywitał nas piękną pogodą, co sprzyjało naszym spacerom i obserwacjom zmieniającej się przyrody. Maluszki często słuchały opowiadań i wierszy o tematyce jesiennej, miały okazję zapoznać się z darami jesieni czy cechami jesiennego krajobrazu. Przedszkolaki poznały tajniki kiszenia kapusty i miały okazję same przygotować kiszonki na zimę. Był to też czas odwiedzin… najpierw to my gościliśmy żołnierzy, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy i pokazali wyposażenie, a końcem miesiąca my udaliśmy się na Dzień Otwartych Koszar gdzie mogliśmy pooglądać z bliska wozy bojowe i czołgi. Razem ze św.Franciszkiem 4 października świętowaliśmy Dzień Zwierząt . Maluszki cały październik doskonaliły umiejętność czytania metodą Domana oraz z wielką uwagą i skupieniem wykonywały jesienne prace plastyczne. Październik to miesiąc poświęcony Maryi, dlatego też codzienne w modlitwie różańcowej zawierzaliśmy Matce Bożej wszystkie nasze radości i troski. W spektaklu „W rodzinie siła jest „maluszki pokazały historię życia Bł. Rodziny Ulmów , a podczas pasowania do grona przedszkolaków oficjalnie dołączyli Tymek i Marcel. Miesiąc zakończyliśmy Balem Wszystkich Świętych na którym wszyscy w pięknych przebraniach wspaniale się bawili.