Listopad w grupie młodszej

Opublikowane: 30 listopada 2023

Listopad to czas pełen zadumy i refleksji. W dzień Zaduszny przedszkolaki udały się na Cmentarz Zasański aby tam pomodlić się za bliskich zmarłych oraz za tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Początkiem miesiąca świętowaliśmy 4 urodziny Hani. W Dzień Postaci z Bajek dzieci obejrzały przedstawienie „Czerwony Kapturek” oraz opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Odwiedziła nas też mama Marcelka i Tymka, która przeczytała przedszkolakom bajki i przyniosła zrobione przez nich ciasteczka. Listopad to tez czas pamięci o tych, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce. Maluszki poznały symbole narodowe, uczyły się o małej i dużej Ojczyźnie a także pięknie wystąpiły w montażu słowno-muzycznym z okazji Święta Niepodległości. Poznały również czym jest kreatywność. Własnoręcznie zrobione zabawki były zdecydowanie lepsze niż te ze sklepu. Razem z ks. Proboszczem świętowaliśmy też Jego imieniny, złożyliśmy życzenia i zaśpiewaliśmy pięknie piosenkę. Odwiedziła nas też przemyska „Przemisia” z racji Dnia Pluszowego Misia. Wspólnym zabawom i tańcom nie było końca. Każdy przedszkolak przyniósł i przedstawił też swojego ulubionego misia. Końcem miesiąca spadł wyczekiwany przez dzieci śnieg, dlatego miesiąc zakończyliśmy aktywnościami na świeżym powietrzu. Na zbliżający się Adwent przedszkolaki wspólnie przygotowały wieniec adwentowy i zaznajomiły się z symboliką czterech świec by już od 3 grudnia razem z Maryją oczekiwać na przyjście Maleńkiej Dzieciny.