ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Listopad w grupie starszej

Opublikowane: 30 listopada 2023

Listopad to bardzo ważny miesiąc dla wszystkich Polaków.  Pierwszego listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych, aby uczcić pamięć zmarłych wybraliśmy na Cmentarz Zasański, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy walczących o wolność naszej ojczyzny. W naszym przedszkolu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu odbył się uroczysty występ ,,Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno!” Ten dzień był doskonałą okazją do opowiedzenia  dzieciom o historii ich kraju i bardzo dobrą lekcją patriotyzmu. Dzieci ze starszej grupy w ciągu tego miesiąca przypominały sobie informacje związane z Polską, małą ojczyzną miastem, w którym mieszkamy – Przemyślem, symbolami narodowymi, kształtując postawę szacunku względem własnego kraju. Starszaki przypomniały sobie legendy i podania dotyczące Przemyśla i powstania państwa polskiego. Z tej okazji dzieci wykonały  również piękne prace plastyczne symbolizujące Nasz naród. Obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy ,,Czerwony Kapturek” przygotowany przez nauczycielki z obu grup oraz uczestniczyły w zabawach i konkursach przygotowanych na ten dzień. Świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swojego ulubionego  misia. Uroczysty dzień rozpoczął się wspólną zabawą w misiowej krainie. Dzieci poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. W Dniu Pluszowego Misia odwiedził nasze dzieci Niezwykły Gość – Przemisia, która swoim przybyciem wywołała ogromną radość. Nie obyło się bez tańców i uścisków, jak i wspólnych fotografii, jako że Przemisia chętnie pozowała do zdjęć. W naszym przedszkolu gościł ks. Janusz Mączka – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, któremu z okazji imienin dzieci złożyły życzenia i wręczyły wspólnie przygotowany obraz. 24 listopada odbył się w Zespole Szkół Salezjańskich II Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej ,w którym nasze przedszkole reprezentowali: Laura, Wiktoria, Pola, Tymon, Dominik i Antek. Dzieciom gratulujemy pięknego występu. Realizowaliśmy podstawę programową, poznaliśmy nowe cyfry i litery, znak równości, doskonaliliśmy umiejętność czytania,  liczenia. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie uwrażliwiając się na otaczający nas świat. W ramach  ogólnopolskiego projektu ,,Matematyka w zabawie ukryta” starszaki zrealizowały listopadowe zadanie w terenie ,, Liczysz ty , liczę ja” szukając kałuż, mierząc ich długości, licząc wszystkie napotkane kałuże podczas spaceru.

Pożegnaliśmy listopad i z radością witamy grudzień, pełen mikołajkowych niespodzianek i przygotowań do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM