ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Grudzień w grupie młodszej

Opublikowane: 31 grudnia 2023

 Wraz z nadejściem grudnia, każdy Maluch czeka na wizytę Świętego Mikołaja. 6 grudnia udaliśmy się na halę POSiR aby wspólnie ze Świętym Mikołajem celebrować ten wyjątkowy dzień. Tańce integracyjne, gry, zabawy i dmuchańce wywołały na ustach Maluchów szczególnie piękne uśmiechy. Następnego dnia w przedszkolu odwiedził nas wyjątkowy i wyczekiwany Gość z mnóstwem prezentów. 8 grudnia pojechaliśmy do przedszkola ”Mały Nazaret” aby wspólnie świętować Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

  Grudzień to też czas, w którym każdego dnia realizowaliśmy zadania z naszego kalendarza adwentowego. Było wspólne pieczenie pierniczków, ich dekorowanie i degustacja, tworzenie kartek z życzeniami, oglądanie filmu, słuchanie opowiadań adwentowych, suszenie pomarańczy czy robienie stroików.  Wspólnie uczyliśmy się pieśni adwentowych, kolęd i pastorałek. Początkiem grudnia do naszej grupy dołączyła siostrzyczka naszej Hani- Zosia. Dzieci przywitały ja bardzo serdecznie. 15 grudnia wspólnie świętowaliśmy urodziny naszego Frania a także Wiktorii ze Starszaków.  Tego dnia ubraliśmy pięknie pachnącą lasem choinkę. 19 grudnia był dniem , w którym najpierw razem przygotowaliśmy stoły a później, wraz z zaproszonymi gośćmi  zasiedliśmy do przedszkolnej Wigilii. Przed świętami udaliśmy się również na plebanię aby złożyć świąteczne życzenia księżom pracującym w naszej parafii.

 Święta spędzone w gronie najbliższych przyniosły chwile radości i odpoczynku. Niebawem jednak już Nowy Rok i kolejne wyzwania przed naszymi Maluchami.

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM