ikona domek Przemyśl, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 9a    ikona telefon Sekretariat: 579 470 870

ikona telefon facebook/male.betlejem

Grudzień w grupie starszej

Opublikowane: 31 grudnia 2023

Doczekaliśmy się… przyszedł grudzień wypełniony oczekiwaniem na Św. Mikołaja i  na święta Bożego Narodzenia. W naszej sali pojawiły się dekoracje zimowe i świąteczne. Rozmawialiśmy o zimie, o świętach, grudzień to adwent i realizacja zadań z kalendarza adwentowego, pieczenie pierników, wykonanie ozdób na choinkę, tworzenie prac plastycznych o tematyce zimowej i świątecznej, nauka pieśni adwentowych, kolęd.

Grudniowy czas dla naszych przedszkolaków był pełen ciekawych wydarzeń.  6 grudnia wybraliśmy się do Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie wzięliśmy udział w ,,Mikołajkach dla Przedszkolaków”. Radości i  śmiechu było co niemiara,  dzieci uczestniczyły w tańcach z Mikołajem, grach, zabawach.

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził nas Święty Mikołaj z ogromną ilością prezentów. Dzieci czekały na tę wizytę już od dawna i dla miłego gościa zaśpiewały piosenkę, wierszykiem podziękowały za prezenty. Świętowaliśmy urodziny Wiktorii. Były piękne życzenia, rysunki i mały poczęstunek.

12.12 2023 r. wybraliśmy się do Centrum Kulturalnego W Przemyślu na spektakl „Królowa Śniegu”.

Pojawienie się choinki w naszym przedszkolu, to znak dla dzieci, że niebawem Wigilia i Święta Bożego Narodzenia. Dzieci ochoczo i z zapałem zabrały się za ubieranie choinki, która stanęła w sali grupy młodszej. Nie zabrakło ,,małej’’ choinki, która została udekorowana przez dzieci i zdobi naszą salę.

Całym przedszkolem udaliśmy się na plebanię przy parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie złożyliśmy życzenia świąteczne  księżom z  naszej parafii.

19 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w naszym przedszkolu. Nasze wigilijne przygotowania rozpoczęliśmy od wspólnego nakrycia stołów, nie zapominając oczywiście o sianku, które dzieci włożyły pod białe obrusy. Rozłożone zostały talerze, serwetki, sztućce, co stanowiło równocześnie okazję do rozmowy o tradycyjnych wigilijnych. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim najlepsze życzenia Bożonarodzeniowe, następnie  ksiądz Robert odczytał fragment Pisma Świętego, wspólnie odmówiliśmy modlitwę i podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Wspólne świętowanie przepełnione było radością oraz śpiewem kolęd i pastorałek. 

Przedszkolaki pogłębiając tradycje Bożonarodzeniowe, zaraz po świątecznej przerwie wybrały się na spacer i wspólne oglądanie szopki w kościele parafialnym.

Minął kolejny pracowity miesiąc, już przygotowujemy się na styczeń, jasełka, Dzień Babci i Dziadzia.

Powrót

© 2022 malebetlejem.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM