Poznajemy pracę policjanta – 09.04.2024r.

Opublikowane: 09 kwietnia 2024

Dziś naszych przedszkolaków odwiedzili policjanci. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta.