Dzień Ziemi – 22.04.2024 r.

Opublikowane: 23 kwietnia 2024

Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie, obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!